Eksperti spanjolli i Romës, Luis Enrike është shprehur i zhgënjyer me humbjen e skuadrës së tij ndaj Lacios.

Lacio të dielën mbrëma ka mundur Romën prej 2:1, në derbin e xhiros se gjashtë të Seria A.

“Ishte finale. Turp që e humbëm ndeshjen bazuar në ecurinë se si shkoj loja. Ne menduam se ndeshja do të përfundoi baras, por ata shënuan. Ne e nisem mjaft mirë lojën dhe kemi mundur që në pjesën e parë të bëjmë edhe më shumë, por pas golit të shënuar, ne luajtëm lojnë tonë, ku i dhamë rast Lacios të bëj presion duke na shkaktuar probleme”, ka

SHPËRNDAJE