​Argjentina reagon pas dënimit të Messit, ky është veprimi i tyre

FIFA ka dënuar me katër ndeshje mos lojë Leo Messin, vendim ky që do të apelohet nga Kombëtarja e Argjentinës.   Sekretari i Federatës së Futbollit të Argjentinës, Jorge Miadosqui … Vijon

 

​Illyrian Elite tregon pse protestuan në Palermo: Ja kundër kujt ishim (Foto)

Grupi i tifozëve “Illyrian Elite” ka reaguar pas vendimit të FSHF’së për të mos iu dhënë më bileta   Ata përmes një postimi në Facebook tregojnë se protesta e tyre … Vijon

 

Elseid Hysaj shigjeton Taulant Xhakën dhe Amir Abrashin

Xhaka dhe Abrashi nuk po konsiderohen me si lojtarë titullar, megjithëse ata ishin ndër më meritorët që Shqipëria u paraqit në evropianin e futbollit Franca 2016.   E sot ka … Vijon

 

Futbollisti shqiptar Arijan Ademi fiton në Gjykaten e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ne Zvicër

Lausanne, 27 mars 2017 – Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka nxjerrë vendimin e saj në procedurën e arbitrazhit midis Maqedonisë dhe futbollistit  profesionist Arijan Ademi (na FYROM) dhe … Vijon

 

Per shaminë, sa më shumë flasin aq më shumë interesohen. Tash edhe NIKE pro mbulesës muslimane

Preshevë, 26 mars  -Kompania (marka) gjiganteske ne bote e veshje sportive NIKE ka shprehur je interesim te madh per  veshjen muslimane  (hixhab) e cila merr nje iniciative bashkepuni per vitin … Vijon

 

Cana me urim special për Kosovën dhe Shqipërinë 

​Lorik Cana u ka uruar shumë suksese Kosovës dhe Shqipërisë për ndeshjen e sotme ndaj Islandës përkatësisht Italisë   Ish kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana nuk ka harruar që t’iu … Vijon

 

Hamilton e Vettel, dueli për titullin në Formulën 1.

Botërori i Formulës 1 e ngre siparin e tij këtë fundjavë, me Çmimin e Madh të Australisë.   Mercedesi dhe Hamiltoni përkufizohen si pretendentët kryesorë për të fituar titullin për … Vijon

 

‘Kam gjak shqiptari’

​Granit Xhaka edhe një herë tjetër ka thënë se ka gjak shqiptari dhe është mburrur me prejardhjen e tij nga Kosova   Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka në një intervistë … Vijon

 

Nëse e eliminon Barcelonën, Juventus do të transferojë yllin e PSG-së 

Juventus e dëshiron për sezonin e ardhshëm mesfushorin e PSG-së, Angel di Maria   Skuadra italiane ka një plan shumë interesant nëse eliminon Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. … Vijon

 

​Bellerin zhgënjen Arsenalin, gëzon Barcelonën 

Hector Bellerin ka thënë se interesimi i Barcelonës është special   Mbrojtësi i Arsenalit, Hector Bellerin po kalon një edicion të madh, duke zgjuar interesimin e shumë skuadrave.   Ndër … Vijon