Prishtina e Tirana, Presheva para zgjedhjeve “Kosovë Lindore” pas zgjedhjeve “Serbi Jugore”?!

Shkruan: Refik HASANI Zgjedhjet  për Parlament të Kosovës jan caktuar  të mbahen më datën 11 qershor dhe zgjedhjet  Parlamentare për Parlament të Shqipërisë janë caktuar  të mbahen më datën 25 … Vijon

 

Qeveritë shkojnë e vijnë, Golf 2-shi mbetet Hero VIDEO

Nga Ermira Babamusta   LLOCH-i është personazhi më i ri komik krijuar nga një grup i talentuar artistësh, aktorë, regjisorë dhe muzikantë nga Kosova. Përrallat e tyre do të lansohen … Vijon

 

Presheva po e pret Ramushin Kryeministër.

Shkruan: Kushtrim MALIQI Kur kanë mbetur më pak se një muaj që kur qytetarët e Republikës se Kosovës i pret një start up i ri, është dita e hënë e … Vijon

 

Shkrimtari i njohur godet Xharrën – nuk solidarizohem me hipokritë!

Shkrimtari Ag Apolloni lidhur me rastin e sulmit ndaj Arbana Xharrës ka reaguar në Facebook, ku ndër tjera ka treguar se pse nuk solidarizohet me Xharrën Ai më tej thotë se … Vijon

 

Lidershipi që tradhton dhe Zarfi i Presidentit

By Fidan Mustafa Zhvillimet e fundit politike në vend përsëri dëshmuan se Krimi i Organizuar, Oligarkia Institucionale dhe Kriminaliteti në këto dhjetë vitet e fundit kamuflohet në mënyrë shumë profesionale … Vijon

 

Arbana Xharra në PDK-në e Veselit, të cilin e quajti kriminel?!

U ngrit duke qenë kritikuese e ashpër e fes islame në emër të ‘ekstremizmit’. Ish-kryeredaktorja e Gazetës “Zëri”, Arbana Xharra e zyrtarizoi anëtarësimin e saj në PDK. Ajo vite me … Vijon

 

Qeveria nuk i ka votat për Demarkacionin dhe pikë!

Adem Salihaj, Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, e ka arsyetuar veprimin e Kryeministrit Isa Mustafa për mos dërgimin e Demarkacionit në Kuvend, pasi thotë se nuk janë votat për … Vijon

 

Ari e pasuria e Kosovës dhe Luginës, nuk mundë të llogaritet si pasuri e Serbisë

Shkruan: Refik HASANI Me të publikuar Këshilli Botëror Gold listën e vendeve që kanë rezervat më të mëdha prej ari, dhe Serbia merr pozitën 63  në botë dhe  ka rezervat … Vijon

 

Ja pse duhet “të rrëzohet” Qeveria e Isa Mustafës?

Nga Bajrush Morina Edhe unë pajtohem (nuk e ndaj mendimin!!!) se kjo Qeveri dhe ky kryeministër duhet “të rrëzohen”. Madje ky kabinet qeveritar dhe ky kryeministër duhet “…të hetohen, të … Vijon

 

“Tepihu i kuq” i Hashim Thaçit dhe “karramelat” e Kadri Veselit!

By Bajrush Morina Pal Lekaj po mashtrohet keq pas “karramelave” të Kadri Veselit. Njësoj siç u mashtura shefi i tij Ramush Haradinaj pas “tepihut të kuq” të Hashim Thaçit. Në … Vijon