Kërcënohet me hedhje në ajër gazeta “Bota sot”

Gazeta kombëtare “Bota sot” ka publikuar mbrëmë një lajm, të cilin e kanë publikuar më parë edhe mediat tjera. Shkrimi, të cilin “Bota sot” e ka marr nga mediat tjera … Vijon

 

Pas Musliut në “Presheva Jonë” dhe Wolkertit, tash Putini “dridh” Serbinë: Priteni masakrën tuaj, Shqipëria Natyrale në prag..

Preshevë, 16 maj -Eshte kjo jave e peste qe pas intervistes ekskluizive te liderti nga Krahina e Preshevës kryetarit te KKSH-së Jonuz Musliut dhene agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” mediat … Vijon

 

ATSH dhe CRI Shqip nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi

Pekin, 12 Maj/ATSH/- Në mjediset e Radios së Jashtme të Kinës (CRI) në Pekin u nënshkrua të premten Memorandumi i Bashkëpunimit midis CRI Shqip dhe Agjencisë Telegrafike Shqiptare (ATSH).  Për … Vijon

 

Edhe në Beograd e vajtojne Arbanën e Kadrisë…

Preshevë, 13 maj  -“Në Prishtinë eshte rrahur gazetarja dhe politikan Arban Dzara” (“U Prištini pretučena novinarka i političarka Arbana Džara“) esdte ke titulli i mediave në Beograd per Arbana Gjarren … Vijon

 

Organizatat nderkombëtare me kohe kanë paralajmeruar gazetarët në Kosovë: Dezertoni nga partite e dyshuara kriminale e jo t’i bashkoheni atyre!

Bruksel, 13 maj  -Dy organizatat me te mëdha nderkombëtare qe mbrojne intesat e gazetareve ne botë “Reoporters sans Frontieres” dhe Federata Nderkombëtare e Gazetarëve (IFJ) me seli ne Bruksel kane … Vijon

 

Edhe një goditje për Arbana Xharrën: Duke e sharë luftën e UÇK-së mund të bëhesh ministër i PDK-së!

Pas aderimit të gazetares Arbana Xharra në Partinë Demokratike të Kosovës, ka reaguar edhe ish-kandidati për kryetar të komunës së Drenasit, Isa Xhemajlaj nga Nisma për Kosovën. Xhemajlaj, përmes një … Vijon

 

Presheva Jonë, para një jave: Le Pen nuk zgjidhet presidente e Francës për shkak shqiptarëve

Paris, 7 maj   -Le Pen mund te humb garen për presidente për shkak mungesës së votave të shqiptarëve (mbi 260 mijë në Francë) Franca sot ka dalë në raundin … Vijon

 

Te merren ne mbrojtje gazetaret dhe te garantohet jeta e reportereve shqiptare ne Maqedoni

Tiranë,. 27 prill  -Unioni i Gazetareve Shqiptare eshte vene ne dijeni per situaten e veshtire dhe ne pershkallezim ne Republiken e Maqedonise, per shkak te krizes politike qe prej kohesh … Vijon

 

Musliu nuk ndalet, për gazetën e Beogradit: Unë jetoj në shtetin e Kosovës, presidenti im është Rama, rrogë nuk marr nga Serbia. por nga shqiptarët!

Kryetari i Luginës së Preshevës Jonuz Musliu, pas intervistës për “Presheva Jonë”, po çon peshë Serbinë, pasi këmbëngul në bashkimin e Luginës me shtetin amë të Kosovës, conform vullnetit të popullit … Vijon

 

Rrëfehet serbja e Beogradit: Shqiptarët më ndihmuan më shumë se shkiet e mi!

Serbja e Beogradit N.L: Ato media që shkruajnë keq për shqiptarët, jam e sigurt se nuk i njohin mirë ose bëjnë propagandë! Preshevë, 19 prill  -“Shqiptarët nuk na urrejnë, përkundrazi … Vijon