Bushati takim me Mogherinin: Shqipëria mbetet e angazhuar për një rajon të kyçur në rrjedhat euro-atlantike

By Almarina Gegvataj TIRANE, 23 Janar/ATSH/- “Vizioni i Shqipërisë është për një rajon të sigurt ku proceset demokratike shtet-konsoliduese vijojnë pa u keqpërdorur nga aktorë të tretë” deklaroi kryediplomati shqiptar, … Vijon

 

E dhimbshme! ‘O ba të lutem zbrit’, mes lotësh djali i kërkon babait të mos vetëvritet

40Gjatë ditës së sotme ai nuk ka dhënë asnjë shenjë se diçka nuk shkonte me të. Por paptritur teksa ka shkuar në punë në Rafinerinë e natës në qytetin e … Vijon

 

Mësuesja e arrestuar në Shkodër: ISIS mbron myslimanët. Bin Ladeni një lideri i mirë (Video)

Mësuesja Emine Alushi është vënë në pranga mëngjesin e sotëm në Shkodër, sepse akuzohet se bënte propagandë pro organizatës terroriste ISIS. Denoncimi është bërë mbrëmjen e djeshme në emisionin “Stop”, … Vijon

 

Origjina e familjes Kastrioti dhe përpjekjet serbe për falsifikim (Foto)

“Deri më sot asnjë studiues serioz nuk e konteston origjinën arbërore të tyre (përveç ndonjë përpjekjeje që ka ardhur nga përfaqësuesit e nacionalizmit ekstrem serb të kapërcyellit të shek. XIX … Vijon

 

Berisha i përgjigjet ashpër Vuçiçit: Kosova e pavarur! Edvin, mos hesht o servil…!

Sali Berisha, ish kryeministër i Shqipërisë, përmes një postimi në facebook, i është kundërpërgjigjur ashpër Kryeministrit Serb, Aleksandër Vuçiç, i cili dje deklaronte dje se ishte hera e fundit që … Vijon

 

Reagimi i ashpër i Edi Ramës për trenin e Serbisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar lidhur me ndaljen e hyrjes së trenit “Kosova është Serbi” nga Serbia në territorin e Kosovës, nga autoritetet kosovare duke e quajtur këtë … Vijon

 

Zbulohet konkurenti i parë i Big Brother Albania 9? Nuk do ta besoni kush është! (Video)

Ai u bë i njohur me videot e tij nga sheshi “Nënë Tereza” në Tiranë, duke treguar se zgjodhi kryeqytetin e Shqipërisë për të pritur ndatën e ndërrimit të viteve. … Vijon

 

Italia jep alarmin: Flamujtë e ISIS valviten në fshatrat shqiptare. Edi Rama, kush lexon gazeta…

Mediat italiane kanë përcjellë dje alarmin e Shërbimeve të Inteligjencës italiane mbi një rrezik terrorizmi nga Shqipëria.   Inteligjenca italiane konsideron Shqipërinë si një vend ku po shtohet numri i … Vijon

 

Foto/ Bora në Rrugën e Kombit: Shihni ndryshimin mes Shqipërisë dhe Kosovës

Reshjet e mëdha të dëborës që përfshinë Shqipërinë këto ditë kanë krijuar vështirësi në qarkullim. Rruga e Kombit, që kalon nëpër zonat malore të Mirditës dhe Kukësit është prej 2-3 … Vijon

 

ARRSH: Shmangni qarkullimin në Rrugën e Kombit, ka reshje të dendura dëbore

  ARRSH: Shmangni qarkullimin në Rrugën e Kombit, ka reshje të dendura dëbore ARRSH: Kujdes me lëvizjen e mjeteve, këshillohet përdorimi i zinxhirëve Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve … Vijon