BAJRAMI NE TIRANË: Besimtarët myslimanë kremtojnë Fitër Bajramin, falin namazin në sheshin “Skënderbej”

Falja e namazit nga besimtarët myslimanë në Ditën e Fiter Bajramit, Foto:Flori Abazi ATSH   TIRANË, 25 qershor/ATSH/ – Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit, lutjeve, adhurimeve dhe … Vijon

 

Stoltenberg për ATSH: Shqipëria po luan rol të rëndësishëm në Aleancën e NATO-s

TIRANË, 22 Qershor /ATSH-Gjergji Mima/ – Aleanca ushtarake Euro-Atlantike e NATO-s vendosi korrikun e vitit të shkuar në Samitin e Varshavës një rritje të prezencës së trupave të Alaeancës në … Vijon

 

SHBA-Basha: Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump

TIRANË, 14 Qershor /ATSH- I. Vata/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së  tij në SHBA,  është takuar sot me Presidentin e SHBA-së,  Donald Trump. Në një postim … Vijon

 

Mbi 100 protestues blu janë helmuar në Tiranë, 75 prej tyre kërkuan ndihmë mjekësore

Tiranë, 28 Maj -Të gjithë këta pacientë ishin mbrëmë mori pjesë në takimin e Partisë Demokratike, – tha në një deklaratë Ministria e Shëndetësisë. Më shumë se 70 pjesëmarrësit e … Vijon

 

Një delegacion nga Asambleja Parlamentare e KiE-së vizitë zyrtare në Tiranë

Strasbourg, 24 maj -Një delegacion i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PACE), i përbërë nga katër anëtarë dhe i kryesuar nga Paolo Corsini (Itali, SOC), do të bëjë një … Vijon

 

Kongresmeni amerikan uron Metën për zgjedhjen në postin e Presidentit

TIRANE, 20 Maj/ATSH/By Almarina Gegvataj – Kongresmeni amerikan, Michael Turner, ka uruar z. Ilir Meta me rastin e zgjedhjes në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Përmes një telegrami, Turner … Vijon

 

Mjekja e njohur i shkruan anestezistit qe i vdiq pacientja: Mos ik, mos ik, or mik.

Nga Lida Shosha   Qendro, mos ik, Miku im Tefik   Pas 25 vitesh pune, nuk e mendoj dot qe je i shtrire ne ate shtrat, me nje tub qe … Vijon

 

ATSH dhe CRI Shqip nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi

Pekin, 12 Maj/ATSH/- Në mjediset e Radios së Jashtme të Kinës (CRI) në Pekin u nënshkrua të premten Memorandumi i Bashkëpunimit midis CRI Shqip dhe Agjencisë Telegrafike Shqiptare (ATSH).  Për … Vijon

 

Policia e arreston gazetarin Kastriot Myftaraj i cili kishte fyer Kuranin dhe Mekën!

Preshevë, 10 maj  -Ju kujtohet deklarata e ketij te ashtuquajturi gazetar Kastriot Myftaraj i cili tha se “Meka e Medina duhet të goditen me bomba atomike”. Per kete reaguan, por … Vijon

 

30 përqind e të rinjve shqiptarë rrijnë kot

Në vitin 2016, të rinjtë e moshës 15-29 vjeç as në punësim e as duke ndjekur shkollën apo ndonjë formim profesional përbëjnë 30,0% të të rinjve gjithsej, raportoi INSTAT në … Vijon