Mijailoviç: Policia në Luginën e Preshevës aksham sabah pasul. Nuk është cudi qe te refuzojë të shërbejnë

Preshevë, 26 shkurt  -“Dikush duhet të ngarkohet me pakujdesit ndaj policisë në Luginen e Preshevës..” eshte ky reaigmi shtesues i sindikatava te policise serbe që sipas tare , kolege ter … Vijon

 

Stoltenberg: NATO mbetet e angazhuar për anëtarësimin FYROM, nëse Shkupi vazhdon rrugen e proces4ve demokratike për gjithe qyteret e saj

Varshevë, 26 shkrut  -Në Samitin e Varshavës në korrik 2016, NATO-ja u bëri thirrje të gjithë udhëheqësve politikë në ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë për të zbatuar plotësisht angazhimet e tyre … Vijon

 

Rusët “të mahnitur” me helikopterin serb të zbuluar në një panair në Abu Dhabi (Video)

Mediat ruse sot i kanë kushtuar një artikull një helikopteri serb, duke e vlerësuar si diçka revolucionare. Siç shkruajnë ato, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një helikopter që është i … Vijon

 

Prapton autobusi plotë me ushtarë serbë rrugës për Preshevë. 14 të plagosur rëndë !

Preshevë, 23 shkurt  -Një aksident ka ndodhur pranë Vladicin Han, kur një autobus poltë me me ushtarë rserbë ruges per ne Preshevë, nga shkaqe të panjohura deri më tani eshte … Vijon

 

Hallakmë në qeverinë serbe, rrahje e shuplaka në kabinetin e Ivica Daçiçit si n’ditë t’mbretit

Preshevë, 20 shkrut  -Në kabinetin e Ivica Daçiq, kohë më parë ka pasur një incident. Siq ka mesuar “Blic”, Vanja Vukiç, Këshilltar i Ministrit, ka sulmuan fizkishtz Branko Lazareviç, ish-shefin … Vijon

 

Nikolic, kreu aktual i shtetit serb që i shpalli “luftë” shqiptarëve terhiqet nga kandidatura e presidentit

Rreth 6.7 milionë votues kanë të drejtë vote në Serbi, të cilët priten të zgjedhin qeverisjen e re të vendit. Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ish-ultranationalisti  dhe bashkepunëtor i Sheshelit i … Vijon

 

“Presheva Jonë”: Vucic-president, Dacic-kryeminister, Jeremic minister i jashtëm

Preshevë, 19 shkurt  -Rreth 6.7 milionë votues kanë të drejtë vote në Serbi, të cilët priten të zgjedhin qeverisjen e re të vendit. Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ish-ultranationalisti  dhe bashkepunëtor … Vijon

 

Serbi Ajkovic më shumë se dhëndërr n’midis Tirane. I mëson fëmijet serbisht dhe për Serbinë. Nusja i shqiptare i tregon përralla

Preshevë, 18 shkurt  -Julian Ajkovic (33)  është një serb nga Shqipëria. Ai jeton në Tiranë, të firmës serbe, martuar me një grua shqiptare dhe respekton të gjitha traditat tona! “Shqiptarët, … Vijon

 

Washington, Rex Tillerson uron Beogradin per ditën kombëtare të Serbisë , injoronë BE-në

Preshevë, 14 shkurt  -Rex Tillerson ka përgëzuar sot Serbinë për Ditën e saj Kombëtare më 15 shkurt, duke mos përmendur ofertën e saj në BE, njfton agjencia e lajmeve “Presheva … Vijon

 

Serbi në Austri masakron me thikë dy prindërit dhe gruan e tij. Bilanci 2 të vdekur, 1 e plagosur

Gänserndorf , 12 shkurt  -Gjakderdhje në nje familje serbe me ne bilan te rnde tragjik. Dy të vdekur dhe nje e palgosur  eshte ky bilanci tragjik qe ka tronditur qytezen e Gänserndorf … Vijon