Aktuale “Rasti Kumanova”: Dëshmia e re revolton të akuzuarit, rebelohet Komandant Sokoli me shokë

Pas një periudhe tre mujore janë hapur sërish për opinionin seancat gjyqësore për gjykimin e rastit “Lagjja e Trimave- Kumanovë”. Tre dëshmitarët e fundit të Prokurorisë Publike nuk janë paraqitur … Vijon

 

Kërcënon Ziadin Sela, nëse nuk pranohet që gjuha shqipe të jetë gjuhë zyrtare në FYROM

Kryetari i Aleancës Shqiptare në Maqedoni,  Ziadin Sela , ka thënë në një deklarate në rtv21 të Maqedonisë, se nëse maqedonasit nuk pranojnë ta votojnë ligjin që gjuha shqipe të … Vijon

 

Zaev: Gruevski nuk guxon te formoje qeverine e re

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp tha se ndryshimet në Maqedoni vazhdojnë dhe se Gruevski nuk guxon të formoj Qeveri. Ai tha se këto nuk janë … Vijon

 

Komandant Çakalla: Një “selam” për kandidatin “b*thaxhi” të BDI-së

Gazeta Lajm ju sjell të plotë dhe pa ndërhyrje reagimin e Avdyl Jakupit-Komandant Cakalla lidhur me ofendimet që ua bëri kumanovarëve kandidati i BDI-së, Artin Spahiu. 4_dit qe kur Artin … Vijon

 

Arbën Xhaferi po përgatiste strategjinë për Bashkim Kombtarë!

Objektivat kryesorë janë: Çështjet e identitetit; Unifikimi i standardeve kombëtare, Demokracia, Ekonomia, Arsimi, Barazia gjinore, Shekularizmi, Të drejtat njerëzore, Gjyqësori, Sporti, Ndërveprimi, Rinia[/callout] Qëllimi parësor i këtij projekti duhet të … Vijon

 

Gazetarja Nora Shaqiri martohet me Marko Markoviqin (Foto)

Edhe një dashuri multietnike është kurorëzuar gjatë këtij vikendi në Shkup. Ish-gazetarja Nora Shaqiri është martuar me Marko Markovic, po ashtu nga Shkupi Nora Shaqiri është vajza e gazetarit tashmë … Vijon

 

Vdes një motoçiklist në aksident në autostradën Shkup-Tetovë

“Në një aksident trafiku, mbrëmë rreth orës 1:30 minuta në autostradën Shkup – Tetovë, ka ndërruar jetë drejtuesi i një motoçiklete, R.R. nga Tetova, ndërkaq si pasojë e aksidentit kanë … Vijon

 

Racizmi zyrtar në Shkup: “Jo Islam në Maqedoni”, “Vdekje shiptarëve” ne autobuset publik (FOTO)

  Në redaksinë e Televizionit SHENJA kanë arritur ankesa nga qytetarë për mbishkrime me përmbajtje raciste në autobusët publik të Qytetit të Shkupit, shkruan SHENJA. Burimet thonë se bëhet fjalë për … Vijon

 

Po lëkundet shteti “maqedon”. Aksion policor ne Gazi Babë dhe Tetovë arrestohen 4 shqiptar

Aksioni policor që është zhvilluar në lagjen e Gazi Babës sipas portalit të afërt më VMRO-DPMNE-në “Kurir” është vazhdimësi e aksionit “Qelia”, për kapjen e personave të dyshuar për pjesëmarrje … Vijon

 

HETIM EKSKLUZIV: Vëllai i vrasësit të Almirit fabrikon argumentet

Shkup, 4 Korrik – Vrasja makabre e Almirit 4 vjeçar që tronditi opinionin e gjerë jo vetëm në Maqedoni po tentohet të falsifikohet. Tashmë vrasësi dihet botërisht, por ajo që … Vijon