PDK, LDK dhe listës serbe po i ngutet, në ditën kur pritet të lirohet Haradinaj, më 6 prill Kuvendi provon edhe njëhere me demarkacionin…

Mu ne diten kur pritet lirmi i lideri te AAK-sëRamush Haradinaj nga izolimi franko-serb, ne Prishtntinë sikur  LDK, PDK dhe listës serbe po i ngutet mu më 6 prill që … Vijon

 

Franca, mbi 30 vjet burg për 10 trafikantët shqiptarë me emigrantët kosovare

Preshevë, 29 mars  -Nje gjykate fracneze ne Besançon  (Doubs)  ak deujanr sot  dhjetë anëtarë, kressiht shiptarë të një rrjeti të gjerë nëpër disa vende evropiane ( dhe Zvicër)  të te … Vijon

 

Vucici po vi, s’po vi… Qeveria serbe dhe kosovare mirë po mbahen mes veti. Njëra tjetrës i bëjnë fushatë…

Per vizita  personaliteteve boterore, ne këte rast personaliteteve apo kryemnistrave tge n je vendi ekziston protkoli , te cilat paraaljmrohet se paku nje javë, dy apo nje muaj përpara. Sikur … Vijon

 

Kur flet “psikopati” Murat Jashari në odën e burrave me 124 pleqë, nuk dëgjohet as miza, pos fjalëve të tija, për bashkim kombëtar! VIDEO

Preshevë, 28 mars  -Murat Jashari, bashkepunëtor i devotshëmei portlave kosovare permes nje ser letrash, viteve te fundit beri emer te madh fale mediave  te”Kosovës,  te cilat me padurim botonin shkrime tij me … Vijon

 

Cili, kujt don me ja hiq shkallën? PDK-ja “luftë” kryeministrit, kush po kërkon dorëheqjen e Mustafës?

Koalicioni qeverisës po vazhdon funksionimin e tij normalisht, ndonëse disa deputetë të PDK-së vazhdimisht kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Isa Mustafa, duke bërë që në një mënyrë të filloi një lloj … Vijon

 

Murat Jashari, sipas nje VIDEO-je duket se s’kish lidhje me Moskën. Ky po lypke me i bashkue trojet entike. Moska se ka kërkuar kurrë një gjë të tillë?!

Murat Jashari, bashkepunëtor i devotshëmei portlave kosovare permes nje ser letrash, viteve te fundit beri emer te madh fale mediave  te”Kosovës,  te cilat me padurim botonin shkrime tij me titujt: 100 … Vijon

 

Ganja e PDK-së qenka trenu prej qejfi pse paska “shkelur” në tokën e vetë (Veri) në Kosovë. Për te s’eshte cudi, kur ajo ka shkelur edhe në Serbi

Preshevë, 27 mars -Disa deputetë kosovar te prirë nga Ganimete Musliu e PDK-së ne cilesine e zevendeskryetares se Komisioniet per Pune te Brendshme qenka “trenu” prej qefit sepse paska shkuar … Vijon

 

Kandidati për president Jeremic: Bandat kriminale e kontrollojunë Veriun e Kosovës

Preshevë, 27 mars  -Vuk Jeremiç, kandidati presidencial k thëne sot per mediat serbe se “në qoftë se ai bëhem president i Serbisë nuk do të lejojë dialogun me Brukselit për … Vijon

 

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, çdo ditë e më shumë po befason me veprimet e tij.   Lladrovci sot është parë në njërën prej rrugëve të Komoranit me … Vijon

 

Murat Jashari bashkëpuntor i portaleve kosovare nga LPK (sikur Thaci e Veseli) tek “Syri i Popullit” dhe lidhja e saj me Moskën?!

Preshevë, 27 mars  -Ju kujtohen letrat e bashkepuntorit te portaleve kosovare Murat Jasharit me tiutjt 100 pyetje apo 300 pyetja herë atij e here këtij, letra keto te cilat bënin … Vijon