BAJRAMI NE PRISHTINË: Tërnava fton të ruhet islami i pastër e të mos devijohen parimet e tij

Besimtarët myslimanë në Kosovë sot po kremtojnë festën e Fitër Bajramit. Shënimi i kësaj feste ka nisur sot në orët e para të mëngjesit në të gjitha xhamitë në Kosovë, … Vijon

 

BAJRAMI NE TIRANË: Besimtarët myslimanë kremtojnë Fitër Bajramin, falin namazin në sheshin “Skënderbej”

Falja e namazit nga besimtarët myslimanë në Ditën e Fiter Bajramit, Foto:Flori Abazi ATSH   TIRANË, 25 qershor/ATSH/ – Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit, lutjeve, adhurimeve dhe … Vijon

 

Hoxha i njohur nga Presheva ne Zvicër, uron Bajramin dhe fton hoxhallarët për unitet ne Luginën e Preshevës!

Preshevë, 24 qershor -Hoxha i njohur shqiptar nga Zhunicva-Presheva ne Zvicër Mustafe Mehmeti po percjell me vemendje dhe shqetesim zhvillimet, madje edhe peqarjet mes hoxhallareve ne Luginë. Imam Mehmeti ne … Vijon

 

Kush është biznesmeni dhe humanisti shqiptare nga Presheva në Zvicer qe ka në buxhet 150 milionë CHF në vit?

Cyrih, 24 qershor  -Mërgimtarët tanë në perendim sot nuk janë më si dikur sharragjinj të Esad Mekulit në Beograd. Se ata janë integruar mirë në Zvicër dhe vendet tjera te … Vijon

 

Presheva uron Bajramin.. Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame prof. Sevdail Jakupi

Të nderuar motra dhe vëllezër Pas një muaji të agjërimi po na vjen të gjithëve dita e Fitër Bjramit. E presim me gëzim këtë ditë pas një muaji nënshtrimi, përkushtimi … Vijon

 

Fundi i mallverzimeve administrative ne shkollen fillore ne Preshevë

Si duket, në fund të vitit shkollor, Shkollës Fillore “Ibrahim Kelmendi” i ka plasur sherri. Sipas hulumtimeve të organizatës jo qeveritare Qendra për Hulumtim dhe Monitorim, kjo shkollë njihet si … Vijon

 

Musliu përplaset keq me deputetin serb: S’kam legjitimitet të tradhtojë qytetarët, Lugina kërkon bashkim me Kosovën!

Bujanoc, 22 qershor  -Jonuz  Musliu, Kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar, njëherit kryetar i Kuvendit të Bujanoci, i ka bërtitur me zë të lartë duke i bërë me gisht deputetit të presidenit  serb, Nenad … Vijon

 

Zv.Sekretarja e Përgjithshëm i NATO-s Gottemoeller nesër viziton Beogradin

Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Znj. Rose Gottemoeller do të udhëtojë në Beograd të premten, më 23 qershor 2017, kaner njftuar yzratret e NATO-s agjencine e lajemeev “Preshjeva jonë” … Vijon

 

Stoltenberg për ATSH: Shqipëria po luan rol të rëndësishëm në Aleancën e NATO-s

TIRANË, 22 Qershor /ATSH-Gjergji Mima/ – Aleanca ushtarake Euro-Atlantike e NATO-s vendosi korrikun e vitit të shkuar në Samitin e Varshavës një rritje të prezencës së trupave të Alaeancës në … Vijon

 

Lugina e Preshevës-Kosova, kërkohet partneritet në biznes

Një delegacion nga Kosova Lindor, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc i udhëhequr nga kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi me një grup biznesmenësh po qëndrojnë në Prishtinë, ku sot kanë … Vijon