Akademik Idriz AJETI: Lugina e Preshevës ka qenë dhe do të jetë Kosovë Lindore

EKSKLUZIVE PËR “PRESHEVA JONË”: Intervistë me akademikun nga Medvegja prof.dr. Idriz AJETIN,  veprimtar i shquar dhe ambasador i gjuhës shqipe në Gadishullin Ilirik “Sa i përket gjuhës së njësuar shqipe … Vijon

 

CARLA DEL PONTE: “Shtëpia e verdhë” ekziston. Kjo aferë nuk ka të bëjë me Tiranën

EXCLUSIVE: Intervistë ekskluzive me Carla del Ponten, ish-kryeprokuroren e TPI-së në Hagë   Në një intervistë për Agjencinë Informative Kombëtare “Presheva Jonë”  ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës znj.Carla del Ponte tregohet më … Vijon

 

BARROSO në "Presheva Jonë": Nuk ka anëtarësim të Serbisë dhe Kosovës në BE pa fqinjësi të mirë !

EXCLUSIVE: Jose Manuel Barroso, president i Komisionit Evropian i përgjigjet Agjencisë sonë “Presheva Jonë”  për dialogun Kosovë–Serbi dhe raportet mes piozitës dhe opozitës në Tiranë     “Strategjia e BE-së  … Vijon

 

Ish-"Miss Univers Kosova" dhe gazetarja e "Presheva Jone" Kështjella Pepshi tani edhe aktore

Ish-“Miss Kosova Univers” tash  e tutje do të nis rrugën e aktimit të kinematë evropiane, thotë Kështjella Pepshit për agjenicnë “Presheva Jonë”  e cila nisë me rolin e parë si … Vijon

 

BARROSO në "Presheva Jonë": Nuk ka anëtarësim të Serbisë dhe Kosovës në BE pa fqinjësi të mirë !

  EXCLUSIVE: Jose Manuel Barroso, president i Komisionit Evropian i përgjigjet Agjencisë sonë “Presheva Jonë”  për dialogun Kosovë–Serbi dhe raportet mes piozitës dhe opozitës në Tiranë     “Strategjia e … Vijon

 

BABAI I ANGELINA JOLIE: JU RREFEJ LIDHJET TONA ME SHQIPTARËT

JOHN VOIGHT FLET PËR AKTORËT SHQIPTARË DHE i DHURON “PRESHEVA JONË” NJË FOTO TË BIJËS SË TIJ, ANGELINA JOLIE NË PRIZREN Për herë të parë, John Voight, ylli i kinematografisë … Vijon

 

SOPHIA LOREN flet per "Presheva Jone"

Gjeneve, 20 dhjetor (AIK-Presheva Jone) Intervistë ekskluzive me yllin e kinemasë Sofia Lorenin per Agjencine informative Kombetare “Presheva Jone”. Sofia Loren: Shqiptarët, aktorë të mrekullueshëme shekullit… Aktorja e mirënjohur botërore, … Vijon

 

BABAI I ANGELINA JOLIE: JU RREFEJ LIDHJET TONA ME SHQIPTARËT

JOHN VOIGHT FLET PËR AKTORËT SHQIPTARË DHE i DHURON “PRESHEVA JONË” NJË FOTO TË BIJËS SË TIJ, ANGELINA JOLIE NË PRIZREN Për herë të parë, John Voight, ylli i kinematografisë … Vijon

 

SOFIA LOREN n flet per "Presheva Jone"

Gjeneve, 20 dhjetor (AIK-Presheva Jone) Intervistë ekskluzive me yllin e kinemasë Sofia Lorenin per Agjencine informative Kombetare “Presheva Jone”. Sofia Loren: Shqiptarët, aktorë të mrekullueshëme shekullit… Aktorja e mirënjohur botërore, … Vijon