Vetëm 1 në 100 persona mund t’i gjejnë 4 kafshë në këtë foto, ja cilat janë ato

Veç një peizashi piktoresk një sy i pastërvitur nuk mund të vërejë asgjë më shumë. Në pamje të parë ju mund të shihni një shtëpi, një pemë, një gardh po … Vijon

 

Njihuni me zbulimet më të mëdha shkencore në historinë e njerëzimit (Video)

Këto shpikje kanë ndryshuar plotësisht jetën e njerëzve, shkruan lajmi.net A mund ta paramendoni jetën tuaj pa elektrecitet ose kondicioner ajri? Po për anestezionin e dhëmbëve, diagnostifikimin e tyre, pa … Vijon

 

A e dini se për çfarë shërben kjo pjesë në pasqyrën e brendshme të veturës?

Kjo është një levë e vendosur në retrovizor për vozitje ditën/natën dhe shërben për të mbrojtur shoferët nga të “verbuarit” natën nga dritat e automjeteve që gjenden prapa tyre. E … Vijon

 

Mësoni si ta ndizni veturën me ndihmën e litarit, nëse akumulatori nuk punon [Video]

Temperaturat e ulëta gjatë dimrit mund të rezultojnë me dëmtimin e veturës, apo më saktësisht akumulatorin, duke e dobësuar atë. Nëpërmjet kësaj video e cila tregon një trik, se si … Vijon

 

MYKU NGA MURET E SHTËPISË HIQET KËSHTU

Problem i mykut nuk është vetëm estetik por edhe shëndetësor. Shkaktari kryesor i formimit të mykut është lagështira. Para së gjithash na duhet t’ju themi se mykun duhet ta trajtoni … Vijon

 

Të gjithë e keni përdorur gabim dollapin poshtë furrës, do të mahniteni për çka shërben

Shumica nga ne në atë dollap kryesisht lëmë gjërat e nevojshme, siç janë letrat e kuzhinës, foliet dhe mjete të tilla, shkruan revista Kosovarja. Por a i keni bërë ndonjëherë … Vijon

 

Jeta e çmendur pas luksit e gruas së Erdoganit

Ajo pretendon se bën një jetë “të thjeshtë dhe modeste” duke respektuar në mënyrë strikte vlerat myslimane, duke i kaluar orët e saj në pallat në kuzhinë duke fermentuar mollë … Vijon

 

Ja çfarë heqin minatorët në Afrikë për të nxjerrë material për iPhone (Foto)

Duke gërmuar me lopata përplot baltë për të gjetur minerale të çmuara me duart e tyre të zhveshura, minatorët këtu përdorin metoda primitive për të nxjerrë koltan – një përçues … Vijon

 

Ja si ta largoni akullin nga xhami i makinës për 10 sekonda, kjo është mënyra më e mirë (Video)

Tashmë që dimri ka trokitur, akulli është një problem i madh për drejtuesit e mjeteve, veçanërisht kur vishet xhami i mjetit. Me vetëm një shishe sprej, të cilën e mbushim … Vijon

 

Është me rëndësi ta dini: Si t’ia bëni nëse halat e peshkut ju ngelin në fyt?

Shumica e njerëzve e duan mishin e peshkut, mirëpo jo me dëshirë e hanë, apo fare nuk marrin guximin ta hanë, sepse frikësohen në mos u ngelet në fyt ndonjë … Vijon