Aventura e Antonio Cassanos në Milan mund të jetë më e shkurtër se sa pritej, kështu theksojnë mediat italiane.

Casano iu bashkua Milanit këtë janar, por sipas calcioa.it, ai mund të largohet nga klubi tashmë këtë verë.

Ai ka deklaruar se familja e tij u kthye në Genoa, dhe ai mund te largohet nga Milano në mënyrë për t`u bashkuar me familjen e tij.

Cassano ende e ka Sampdorian në zemrën e tij, dhe ai nuk donte të largohej. Raporti tregon se Antonio do të donte të bashkohej përsëri me Sampdorien nëse ai do të largohet nga Milanello këtë verë.

Këto janë thashetheme vetëm si tani për tani. Cassano është i lidhur me një kontratë në Milano dhe është kthyer kohët e fundit për të luajtur futboll me ekipin kombëtar italian .

SHPËRNDAJE