Ben-Laden: O djemt e mi, mos u bëni si baba !

Osama Bin Laden dëshironte që fëmijët e tij të jetonin në paqe në perëndim, atje ku mund të merrnin një edukim të mirë, zbuloi kunati i tij.

Zakaria al-Sadah, i cili është martuar me motrën e pestë të ish-liderit të Al-Kaedës, tregoi në një intervistë se Osama nuk dëshironte që fëmijët e tij të përfshiheshin në luftë fetare kundër perëndimit.


5 Komente

 1. perparim, February 13, 2012:

  sdinte fare ndyresira,femijet e vete i mbronte,talibaneve te kosoves dhe qorrave te presheves ju bente thirje te ndjekin rugen e tij rugen e mut ha metit,i hapni syt dhe feshet ju o qorra islamik te radikalizuarr qe e quani veten shqiptar.

 2. selam, February 14, 2012:

  kjo nuk eshte evertete ,ndersa ti perparimke kujdes me ate fjalor flliqanak,se vetem ty ste ben mire,e pastaj nje keshille per preshvajone,ju lutem mos postoni kesi komente te marra ,sepse ofendohen muslimanet por edhe ju si veb faqe , faleminderit per mirekuptim

 3. perparim, February 14, 2012:

  cfare nuk eshte e vertet,qe ishte terrorist binladen apo ju taliban qe ju jane verbuar syte nga mut ha meti arab.

 4. selam, February 15, 2012:

  nuk po me intereson per kete njeri fare,por menyra se si shprehesh per figuren me te madhe te njerezimit ,Muhamedin a.s ,kujdes se si po e shenon emrin eTij je duke i fyer ndjenjat e te gjithe muslimaneve.ketu nuk jane ne pyetje arabet por i derguari i Allahut, Muhamedi a.s. Boksierit te madh muhamed Alise i u be nje pyetje se a nuk te vjen turp qe i takon te njejtes fe me njerezit qe e bene 11 shtatorin ,ai u pergjigj , juve aju vjen turp qe jeni ne te njejten fe me Hitlerin, prandaj ceshtja nuk lidhet me disa persona,per shkak te nje akti te urryer. mendoj se mjafton per ta kuptuar . mos i fut te gjithe me nji thes.

 5. perparim, February 15, 2012:

  muhamed ali ishte me gjak arab kurse ti je me gjak shqiptar,muhameti mund te jet i madh per injorancen tende por jo per shqiptaret,une do kisha deshire dhe do te isha me i lumtur ti perkisje fes se hitlerit se sa fese se turqve qe na kane pasur skllav per 5oo vjet.

Komentoni