Preshevë, 10 maj  -Ambasadori serb në Libi Oliver Potezhica vdiq nga një aksident të rëndë me makinë ai kishte disa ditë në Tunisi, njoftojne mediat serbe, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Mesohet se ambasadori Potezhica u plagos rëndë në një aksident me makinë pas të cilës ai u transferua në një spital në Sousse.

Ambasadori serb  në një udhëtim biznesi në Tunis, të nevojshme për funksionimin e Ambasadës serbe në Tripoli dhe se ajo është në spital pas aksidentit, ka vizituar Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odalovic.

 

Se behet ketu fjalë per atentat apo aksident në ambasadorin serb ne Libi, Ministria e Jashtme e Serbisë ka formuar një grup pune për të hetuar rastin. Ambasadori serb ai la pas vete gruan dhe pesë fëmijë.

SHPËRNDAJE