ADELINA NXJERR JASHTE ME SHKELMA NJE SERBE N'MIDIS CYRIHUT !

ADELINA ISMAJLI NXJERR JASHTE ME SHKELMA NJE SERBE N’MIDIS CYRIHUT !

Ajo ka kënduar “Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugoven”, kur liria në Kosovë dukej si një ëndërr dhe  një ide e pa realizueshme, dicka utopike për shumkend. Me sa duket Adelina e vazhdon luftën e saj personale m e “kalashmikrofon”, njofton agjencia informative kombëtare “Presheva Jonë”

 

Zhurich, 14 janar/ AIK-Presheva Jonë

 

Adelina Ismaili është një prej këngëtareve të paran në Kosovë dhe botën  shqiptare  e cila doli hapur kundër regjimit shovenist serb në Kosovë.

Ajo ka kënduar “Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugoven”, kur liria në Kosovë dukej si një ëndërr dhe  një ide e pa realizueshme, dicka utopike për shumëkend. Me sa duket Adelina e vazhdon luftën e saj personale  kundër fenomeneve shoviniste serbe, raporton revista Bluetooth. Ndërsa nje burim tjetër i ka deklaruar agjencisë informative “Presheva Jonë” se Adelina e paska përmbledhur jashte shkelma at serben …

Ketë e ka treguar edhe gjate një koncerti të saj në Zvicër ku një rastësi fatale e detyroi të këndonte në të njëjtin night club ku më vonë do të luante një dj serbe. Dy femrat kanë pasur një përplasje me fjalë.

Ashtu siç ndodhi edhe ne luftën e kosovarëve kundër serbëve ku fitoi pala që luftoi për drejtësi edhe ketë miniluftë personale e fitoi këngëtarja shqiptare. (Pj-Kd)

 

JA EDHE KOMENTETET E JUAJA M EPOSHTË:

 

 • 29 partages
  • Sadat Ninajeee shote galic bree bravoo

   Il y a 17 minutes
  • Tomi Jerry O qaje krejj adaa bre e fort jjeee

   Il y a 17 minutes
  • Vorf GjiniHahahahahaaha hallall bre

   Il y a 17 minutes · 1
  • Andi Alb hallall ta boft zoti …..

   Il y a 17 minutes
  • Burhan Sylejmani ‎….auuf qka paska bo !!!
   kjo eshte kopje e kengetares serbe e tani kinse po bej diqka anti….pfff e shpifur…

   Il y a 16 minutes · 4
  • Si Bora Tamam tipike shqiptare

   Il y a 16 minutes · 1
  • Avdi AliuNuk ka pas polic te Kosoves neCyrih se nuk kish guzu me prek

   Il y a 14 minutes · 3
  • Je Ton t**it me qi nanen nuk knaqum na shiptart
   boll mir ja paska ba ja paska qi robt
   veq na pa u munu me zbulu diqka masnej zbohet :S

   Il y a 14 minutes
  • Kushtrim Ilazinamin e ka bo kurva e keqe

   Il y a 14 minutes · 1
  • Rosario Danibravo bravo

   Il y a 14 minutes
  • Teuta Sykaltroshjahej ti burhan kadale pak se kjo osht shqiptare e per veti Ë”

   Il y a 14 minutes · 2
  • Chokolada Choko Uaaaaaaaaaa TJA haj zemren ADELINES,haaaalllall i qoft kjo eshte DIVAAAAAAAAA :))))))))))

   Il y a 14 minutes · 2
  • Nealdo BimajMire jabere ropqirite serbe

   Il y a 14 minutes
  • Mirella ProllaNE ZURICH NDOSHTA?! :))

   Il y a 13 minutes
  • Rosario Daniasht kengetare jo murgeshe

   Il y a 12 minutes
  • Gizza -gizzaHahahaha….taman tipike budallic….

   Il y a 11 minutes
  • Anduela Begaj Mir ja ka bereeeeee,ashtu tkeqen

   Il y a 11 minutes · 2
  • Nasuf Rizvanikjo po kjo deri dje serbin kishte dashnor…………

   Il y a 10 minutes · 2
  • Mifail Ninajka cen naj club i shqiptarve?

   Il y a 10 minutes
  • Fitim FejzaKur ka knu qikjo adelinaa , do kengtare tjera i kan than mikrofonit akullore 😛

   Il y a 9 minutes · 2
  • Arnis Zogu hallall te koft oj adelin o duft me myt kerjt

   Il y a 8 minutes
  • Elbasan F. Krasniqi qa kan more tka VIP-at jan ba te qart kohev t’fundit

   Il y a 8 minutes
  • Chokolada Choko Nasuf se ti ja mbaje qirin se ka pas dashnor serb? mos ja fut kot ;),ne vend qe te krenoheni qe eshte SHQIPTARE dhe qe ja ka tregu vendin asaj shkines ,ju e shani WTF stop!!!!!

   Il y a 7 minutes · 1
  • Mifail Ninajmos na trulloni karin shum, u bonet ju me ofemdu Adelinen, kjo ka bo revolucion ne skenen Shqiptare, tash kan fillu krejt mas ksaj me u desh, deri dje ne dimija jan kon!

   Il y a 6 minutes
  • Mirella ProllaSI RE NUK JU BOHET MIR KURR JUVE, KEQ ME SHKELMU SERBIN E KEQ MOS ME SHKELMU,VETEM DUKE SHAJT RRINI!!!

   Il y a 6 minutes · 1
  • Erald Selcabravo

   Il y a 6 minutes
  • Petrit MalesoriT’ja paska qir robt.

   Il y a 5 minutes · 1
  • Anisa Bamipse keshtu?

   Il y a 5 minutes
  • Izer Inamso Osmaniop te Lumte Adelina…….tregoju ketyre bijeve te bushtres si mbahet patriotizmi..

   Il y a 5 minutes
  • Mifail Ninajpo kta ce shajn Adelinen i kan nanat budallica 😀

   Il y a 4 minutes
  • Nasuf Rizvanio chokollata mos i jep shum gojes ok???????34 Komente

 1. hysa, January 14, 2012:

  po adelina besoj qe e ka ber se esht shqipoj e vertet nuk i trembet shkaut

 2. mrizi, January 14, 2012:

  ju duaa shum

 3. mrizi, January 14, 2012:

  ja ndiqni sdo te pendoheni

 4. mrizi, January 14, 2012:

  adelina je e para dhe do te jesh gjith njeshe qashtut trego trimerin e kosovarveee ta ha zemren rrush kkisss

 5. Rexhep tahiri, January 14, 2012:

  hahahahaha spaska pas ku me hy srbja vetem me pa adelinen hahahahahahaa hade ren hade

 6. FREDI, January 14, 2012:

  Bravo te qoft,dhe turp te ken keta te qelbur qe te ofendojn

 7. anisa, January 14, 2012:

  bravooo adelina ti je e para pra si gjith here
  te dua shum shum

 8. Jetton, January 15, 2012:

  loqkk t kem adde

 9. a, January 15, 2012:

  wow

 10. usa, January 15, 2012:

  te dua Adelina je yll

 11. merita ademi, January 15, 2012:

  mir ja ka be por po me doket pak e ka re qeshto duhet me tregu femrat shqiptare timrin qe e kan rnofshe adelina ke pershedetje nga suedija

 12. Mendi, January 15, 2012:

  Ev po si po ibani qef veti po adelinen ta ka shkoq Leunora mos te i kish dalun ne ndihm nena dhe motra pat me mbyt Adelinen hs Syri Shqipes eshte Leunora.

 13. LLAPIANI, January 15, 2012:

  po shiqoni burrat ne kosov jan ba gra e grat burra heheheheheh hajt more po shuni se sen spaska ba mesiguri ukan aj naj femi 12 vjeqar qe e paska qit jash edhe mos mu shitni patrijota vendi per patriota asht ne merdar tek VV pshurranat e zanave

 14. LLAPIANI, January 15, 2012:

  KOM PAS DESHIR ME PYET ADELINEN PER QAT KAMB :: QAT KAMB QE E KA QU NALT A SPO I ULET MA AAAAA :-((( po ska faj se jukan msu veq nalt meinejt e tash si ulen tybe heheheh kjo asht bash prostitutk po nam qe ika do katundar e endegjojn kaniher kur te hyjn ner jargana :-))))

 15. hysi, January 15, 2012:

  gabim eki be jaran se kur kakendu shkurte fejza kang per repoplik adelina ka kendu daba daba

 16. xhelal, January 15, 2012:

  bravo adelim ja ke bae krenare bravo

 17. luan gashi, January 15, 2012:

  hallall te koft adelin se je njeshi kurse ata qe flasin keq per ty ti marshin te ligat

 18. Leonora Drenica, January 15, 2012:

  E moj Adelin ti tana shoqev jav merdhin je ma e mira

 19. Luli Hannover, January 15, 2012:

  pse nuk ja ke shti gishtin ne sy edhe me largu nga salla t´lumt oj Adelin

 20. LLAPIANI, January 15, 2012:

  leunora drenic pse a tapaska merdhi adelina ty aaaa hehehehehehhehe akull e paske oj qyqeeee po nzeje paaakk :-)))

 21. luani, January 15, 2012:

  ADELINA & GENTA VEQ TULAKAT E KAMVE DIN ME I LIVRIT PO EDHE ATO KAM TE KALBTA IKAN APSOLLUT SKOM NDJENJE PER AS NJENEN BESOMNI SE SKAN STIL AS NJE PIIKKK

 22. trolli, January 15, 2012:

  adelina xhithmon u kan edhe xhith man ka me u kan ikon e popullit shpitar veq kush ja ka inatin e shan

 23. trolli, January 15, 2012:

  kur ka knu ajo keng kundra rexhimit serb kto kengtaret tjera nuk kan guxu me than se jam shqiptare

 24. sali krasniqi, January 15, 2012:

  adelin mir jakeba si me kan e vranjevsit veq ruju se ne zvicerr ti trishin letrat hahaha krenar me ksi lajmi

 25. Binaku, January 15, 2012:

  O ty bre Adelin te kisha propozue me u bae me Albinin e me i luftue edhe do shiptar qe jan ma te zi se shkau, mbasi na ka vdek RUGOVA, suksese ne jeten artistike e qijav robt shkjeve

 26. Arifja, January 15, 2012:

  Aju ka mush juve kryet zall.
  Adelina ka qet musafir me kendue ,diskoteka nuk ka qen e sajna.
  ajo serbe sigurisht ka qen dashnore e naj shqiptarit (shkaut) kjo asht rren.

 27. Mendi, January 15, 2012:

  Bravo Adelin se ksi far kengetare si ti ka sa te duash naper rruge te Fush kosoves dmth gabelica.

 28. lola, January 15, 2012:

  bravo adelin se veq kush ta ka inatin fol keq se tan e din per ty se je kon edhe je me zemer e shpirt per kosoven e paster e per jeten tane private bon qka dush ajo o puna jote e interesi yt bravo edhe ni her adelina

 29. Besim Maloku, January 15, 2012:

  Kjo gje nuk me duket as pak interesante. bile as qe ja vlen me humb koh per komentar. tash pas lufte edhe Femrat kan nis me tregu Patriotizme per me qen ne qender te Vemendjes. Bool shit

 30. Besim Maloku, January 15, 2012:

  Per me ba karrier duhet me ber gjera intelegjente e jo gjeste trashanike. mirpo ajo mundet me mar msim nga Bleona Qereti, Bleona mud tja tregoj rrugen e drejt Adelines

 31. Avni mitrovica, January 15, 2012:

  Adelina xhith patriote u kan e kur ka kendu Adelina shumica e kongtarve skan gucovt me dal skeq respect. Adelinen ska tjeter

 32. Ganja, January 15, 2012:

  Pershendetje Adelina, dhe sukses e jete te gjat ne karijren tande, ke qenë dhe je ma e mira, ti je e lindur yllë, je atdhetare dhe patriote kte e ke treguar me mijra here, Kosova ka vetem një Adelin dhe kurr sdo t´kesh zavendsim. te gjith qe flasin dhe te pergojojn nuk ta din vleren se ti qe nga lindja je e lindur per muzik dhe gjdo gje te ka hije. te gjith ta kan zili, dhe normal flasin nga zilija, mbetesh me shendet.

 33. Mendi, January 16, 2012:

  O Zoti jem po me dhemb Koka se qfar qpraztira jeni duke lanun po kqyrne niher se qysh i ka qu kembet kjo i ja ka zanat se ashtu e don.

 34. kuqka e plake (97 v.), February 1, 2012:

  a je qkeve gojen asaj serbe dhe a i re boxa. te lunt.

Komentoni