Një 27-vjeçar eshte vene ne pranga nga Policia e Tiranes me akuzen e abuzimit seksual me nje vajze 13 vjecare.
Sipas policise ne komisariat eshte derguar shtetasi Pëllumb Merkohasani, banues në Tepelenë. Forcat e rendit jane vene ne levizje pas kallezimit te familjes se vajzes, e cila qe prej pasdites se djeshme ishte larguar nga banesa.
Pas kallezimit, policia nisi hetimet dhe mundi ta gjente vajzen ne afërsi të rrugës së Durrësit në Tiranë. Nderkohe qe mbi te dyshuarin rendon akzua e marrëdhënies seksuale me të mitura.

SHPËRNDAJE