7 vite pa Presidentin historik, pa Dr. Ibrahim RUGOVËN

Sot mbushen 7 vjet nga vdekja e ish-Presidentit të Republikës së Kosovës, Ibrahim Rugova.

Në përkujtim të tij, sot përfaqësues të institucioneve dhe partive politike do të bëjnë homazhe pranë varrit të tij në Velani si dhe janë paralajmëruar të mbahen dy akademi përkujtimore, njëra e organizuar nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila do të mbahet në orën 11:00 dhe tjetra nga Lidhja Demokratike e Kosovës, të cila do të mbahet në orën 13:00.


6 Komente

 1. xoka, January 21, 2013:

  Si Rugova nuk ka ma gjithmon i pavdekshem nzemrat tona do te jet edhe pse djem e udbashav po munohen e jon munu gjithmon me ta perly emrin populli e din kush ishit ju

 2. Cicero, January 21, 2013:

  Ju flet UDBa..ju flet (I)Brahim Rugova

 3. ardita, January 21, 2013:

  o mut shkavelli cicero mus ha mut ma me shkrime ne gjuhen ton e ne faqe tpona te netit sduron kombi shqiptar flliqesira si ti kelbsir ik nga rrjetet shqipe

 4. ardita, January 21, 2013:

  i leht dheu i trojeve shqiptare per luftaret e liris dhe per kokat e menqura te kombit.lavdi jetes dhe vepres se dr.ibrahim rugoves krenohet i gjith kombi perveq atyre qe jon tradhtar apo budall.je thell ne zemrat tona i dashuri dr.ibrahim rugova respekt per jet e mot

 5. xoka, January 21, 2013:

  ciceroviq me plot kuptim tfjales edhe me plot zemer po ta thom ma honksh gugjen e karit mu edhe krejt shqiparve

 6. avadin, June 29, 2013:

  Cicero krejt komandata e drenices edhe te bllaces edhe te dekunit edhe te gjallate ti ckerdhevsha

Komentoni